חזרה לעמוד קודם

צוואות

צוואות – כולנו שמענו עליהן אולם לא ממש התחשק לנו ליצור אחת. וכעת, כשהגיע הזמן לכתוב צוואה - מדוע כדאי לפנות לעורך דין המתמחה בכך? וכיצד נדע שבחרנו עורך דין מומלץ לענייני צוואות?

כיוון שצוואה היא מסמך משפטי מחייב, חשוב ביותר ובעל משמעויות מרחיקות לכת, יש צורך לפנות לעורך דין המומחה בענייני צוואות ובקיא בחוק הירושה הקובע כיצד לכתוב אותן - ומה דינה של צוואה שאינה נערכת על פי הקווים המנחים של חוק הירושה. בעניינים רגישים כגון אלו, מומלץ להיוועץ בעורך דין טוב המעניק יחס אישי וליווי לאורך כל הדרך. מה הן צוואות מקור המילה "צוואה" הוא מהמילה "ציווי" וכאמור, צוואות הן מסמך משפטי הקובע מה יעשה ברכושך (ובמקרים מסוימים גם בגופו של אדם המעוניין לתרום את גופו למדע, לשרוף את גופתו וכו') לאחר מותך.

למסמך הצוואה תוקף משפטי וחוק הירושה הוא הקובע כיצד יש לכתוב ולפרש את הצוואה, באילו אופנים יש לממש אותה ועוד. אדם יכול לכתוב צוואה בכמה דרכים הכוללות כתב יד, בפני עדים ובמקרים מיוחדים אפילו בעל פה. צוואות הכתובות בכתב יד הן השכיחות ביותר – אולם לאו דווקא הדרך הנכונה ביותר ליצור צוואות. צוואה היא מסמך משפטי לכל דבר חוק הירושה קובע כי אדם רשאי לערוך צוואה בפני רשות ציבורית או בבית משפט לענייני משפחה, בפני רשם ירושה או בפני בית דין דתי (רבני, שרעי, מוסלמי או כל בית דין אחר המייצג עדה בישראל) צוואה בפני רשות יכולה להיערך על ידי הגשתה לשופט או על ידי הקראתה לפרוטוקול. עקב הרגישות הגדולה הטמונה בתוכנן של צוואות, רצוי צורך לפנות לגורם ניטרלי. עורך דין המתמחה בחוק הירושה ידע לנסח עבורך צוואות, בקשות לצווי ירושה וצווי קיום צוואה. צוואות הן עניין למומחים עו"ד ילנה ניקולייב היא עורכת דין ונוטריון המתמחה בתחום ירושות וצוואות ועוסקת שנים רבות בניסוח צוואות, בקשות לצווי ירושה וצווי קיום צוואה.

למשרד ניסיון ומוניטין רבים והוא מלווה בהצלחה וברגישות רבה, לקוחות רבים תוך מתן יחס אישי. המשרד מעניק ליווי משפטי וייצוג בבתי המשפט והרשויות תוך שמירת סודיות מוחלטת. לייעוץ בנוגע לחוק הירושה, לכתיבת צוואה, בקשה לצו ירושה או צו קיום צוואה, ניתן להשאיר פרטים באתר או להתקשר אלינו.

הוספת תגובה
שם פרטי
שם משפחה
נושא
תוכן
related items swiper
תפנית בניית אתרים
בניית אתרים | עיצוב אתרים | אחסון אתרים
כותרת
תוכן