חזרה לעמוד קודם

ירושות

מהן ירושות? מהו חוק הירושה ומי רשאי לנסח צוואות, צו קיום ירושה וצו קיום צוואה? וכיצד בוחרים עורך דין המתמחה בתחום ירושות?

לצערנו, לכל אחד מאתנו יש (או יהיה) בשלב מסוים אדם קרוב לו שנפטר. פטירתו של אדם היא בלתי נמנעת - ומחייבת הסדרת האופן שבו יחולק רכושו - בין אם על ידי צוואה ובין אם על ידי ירושה מכוח הדין. חוק הירושה מסדיר את תחום הירושה והצוואות בישראל ועוסק בכלל הנושאים הנוגעים ישירות או בעקיפין לתחום של ירושות. כדי לנסח צוואה, להוציא בקשה לצו ירושה או צו קיום צוואה יש להיעזר בעורך דין מוסמך המתמחה בירושות ואשר ילווה אותך ויעניק לך יחס אישי לאורך תהליך עדין ורגיש זה.

מהן ירושות?

הירושה היא דברי הערך שנשארים לאחר לכתנו. לרוב, עתידם של דברי הערך הללו נקבע במסגרת צוואה, הנערכת על ידי אדם המבקש כי לאחר מותו יחולק רכושו בהתאם לרצונו. אולם חלק מן האנשים לא כותבים צוואה בחייהם - ומותירים אחריהם חלל ריק ושאלות רבות. חוק הירושה קובע כיצד תטופל הירושה במקרי ברירת מחדל, כלומר: במסגרת הצוואה, אדם רשאי לצוות כרצונו אך בהיעדר צוואה, חוק הירושה קובע כי היורשים על פי חוק של האדם הנפטר יהיו ילדיו, אשר ירשו מחצית מרכושו ובן או בת זוגו בחייו אשר ירשו את המחצית השנייה. במקרה בו לנפטר לא היו ילדים או בן, בת זוג (ערירי) תעבור ירושתו למדינת ישראל. חוק הירושה חוק הירושה מסדיר את תחום הירושות והצוואות בישראל והוא עוסק בכלל הנושאים הנוגעים ישירות או בעקיפין לתחום זה. החוק מפרט כיצד לערוך צוואה, מהם האופנים בהם ניתן לערוך צוואה ומהו הדין בהיעדר צוואה. נוסף על כך, מסדיר החוק את סוגיית היורשים ומה הדין כאשר אין יורשים, איזו ערכאה משפטית יכולה לשפוט בעניין הצוואה והירושה - וכיצד ניתן להתנגד למתן צו ירושה או לקיומה של צוואה. עורך דין המומחה בתחום ירושות, יכול לנסח צוואות ולפעול למען צו קיום ירושה וצו קיום צוואה בהתאם לחוק הירושה.

ירושות הן עניין למומחים ילנה ניקולייב היא עורכת דין ונוטריון המתמחה בירושות ועוסקת זה שנים רבות בניסוח צוואות, בקשות לצווי ירושה וצווי קיום צוואה. למשרד ניסיון ומוניטין רבים והוא מלווה בהצלחה לקוחות רבים תוך מתן יחס אישי והתאמת דרכי הפעולה לכל מקרה ומקרה בצורה המיטבית. כמו כן, מעניק המשרד ליווי משפטי וייצוג בבתי המשפט והרשויות תוך שמירת סודיות מוחלטת.

לתאום פגישה, ניתן להשאיר פרטים באתר או להתקשר אלינו ישירות.      

הוספת תגובה
שם פרטי
שם משפחה
נושא
תוכן
related items swiper
תפנית בניית אתרים
בניית אתרים | עיצוב אתרים | אחסון אתרים
כותרת
תוכן