חזרה לעמוד קודם

הסכם ממון

מהו הסכם ממון? מתי נחתם הסכם מסוג זה? וכיצד בוחרים את המשרד הנכון לחתום בו על ההסכם?

הסכם ממון הוא אחד ההסכמים החשובים ביותר שעליהם יחתמו בני זוג מכיוון שהוא עשוי לקבוע את עתידם הכלכלי. ההסכם מתייחס לאופן שבו יתחלק רכושם של בני הזוג במקרה של פרידה, גירושין או פרידה. את הסכם הממון ניתן לערוך הן לפני הנישואין והן במהלכם. חשוב לאשר את הסכם הממון בבית משפט, או בפני עורך דין שהוא גם נוטריון. הסכם הממון חוסך מבני הזוג הליכים משפטיים ארוכים ומורכבים המביאים להוצאות כספיות גבוהות וכן לקושי נפשי. מומלץ לערוך את הסכם הממון אצל עורך דין ונוטריון בעל ניסיון רב בתחום.

מהו הסכם ממון?

ובכן, מדובר בהסכם שעשוי להפוך לחשוב ביותר, ואשר נועד לקבוע את עתידם הכלכלי של בני זוג. ההסכם מפרט את האופן שבו יתחלק רכושם במקרה של פרידה, גירושין או פטירתו של אחד מבני הזוג. עריכת הסכם הממון בצורה נכונה מקנה לשני הצדדים שקט נפשי כשכל אחד מהם מודע לצפוי לו כלכלית במקרה של סיום הקשר. הסכם ההמון חשוב לשני הצדדים כשהוא מגן על בעל הרכוש אשר נצבר לפני הנישואין ומגן על הצד החלש שלא יישאר חסר כל בסיום הקשר. הסכם ממון כולל מגוון נושאים רחב כאשר חלקם נוגע לילדים (או לילדים עתידיים), משמורת, הסכם מזונות, חינוך, חלוקת רכוש ועוד.

מתי נחתם הסכם ממון?

הסכם ממון יכול להיחתם בין בני זוג לקראת נישואין, בני זוג המנהלים משק בית כידועים בציבור או בין זוג נשוי המעוניין לערוך הסכם שייקבע את אופן חלוקת הממון במקרים ספציפיים. עריכת הסכם הממון בכתב ואישורו על ידי רשות מוסמכת היא תנאי מהותי. הסכם טרום נישואין אשר לא יקבל אישור הדרוש על ידי הגוף הנכון לא ייחשב על ידי בית המשפט כהסכם בעל תוקף משפטי. הסכם ממון הוא הדרך היחידה להסדיר את חלוקת הרכוש בצורה שונה מזו הקבוע בחוק במקרה של פקיעת נישואין (המחייב את הזוג לחלק את הרכוש שנצבר במהלך חיי הנישואין בצורה שווה) והוא בעל משמעות רק במקרה בו מסתיימים הנישואין.

הסכמים עושים במשרד עו"ד אמין

עורכת הדין והנוטריון ילנה ניקולייב, מתמחה בתחומי הסכמי ממון ועוסקת שנים רבות בליווי זוגות בחתימה על הסכמי ממון הן לפני נישואין והן במהלך הנישואין. לעו"ד ילנה ניקולייב ניסיון ומוניטין רב והיא מלווה בהצלחה זוגות רבים תוך מתן יחס אישי וייעוץ מקצועי לאורך כל הדרך. אם יש לך צורך בעריכת הסכם ממון, אם יש לך שאלות והתלבטויות בנושא, ניתן לפנות אלינו בטופס המצורף באתר או להתקשר למשרד. 

הוספת תגובה
שם פרטי
שם משפחה
נושא
תוכן
related items swiper
תפנית בניית אתרים
בניית אתרים | עיצוב אתרים | אחסון אתרים
כותרת
תוכן